Коли температура близько нуля і синоптики прогнозують перший сніг, а машина взута в літні шини, зволікати не можна. Шоферу потрібно терміново зимову резину купити, щоб бути готовим до погіршення погодних умов.
Є водії, які не вважають сезонну заміну шин необхідною процедурою. Вони вважають, що літня гума буде не гірше поводитися на снігу, і декілька місяців холодної пори витримає без проблем. Це груба помилка, яка призводить до великої кількості аварійних ситуацій на дорогах взимку.
Є чотири основні причини, чому важливо купити зимові шини для кожного відповідального водія.
Резинова суміш
Ключовою відмінністю між шинами двох сезонів є склад резинової суміші. Зимові покришки виробляються на основі морозостійких матеріалів, які зберігають еластичність скатам навіть при -25 °C. Саме за рахунок м’якості протектора забезпечується надійний контакт резини із засніженою дорогою. Літні моделі почнуть розтріскуватися вже при температурі 0 градусів, що врешті-решт призведе до їх швидкої деформації.
Конструкція
Зимові шини купити потрібно з урахуванням посиленого каркасу. Для цього провідні бренди використовують інноваційні технології, за допомогою яких вдається захистити внутрішню конструкцію від пошкоджень через надмірні навантаження.
Для ущільнення компаунду використовуються діоксин-кремнієві та абразивні компоненти. Також наносяться додаткові шари резини на внутрішню частину, щоб зменшити негативний вплив від ударів після проїзду нерівними ділянками доріг.
Протектор
Купити резину для зими можна зі спрямованою та ненаправленою будовою протектора. Структура кардинально відрізняється від тієї, яка використовується на літніх шинах:
- Більш габаритні блоки, які ефективно розбивають снігові коми під колесами. Цим покращується прохідність сильно засніжених доріг – особливо при їзді по пересіченій місцевості.
- Наявність численних гострих зачіпних кромок. Ламелі вгризаються в утрамбований сніг, продавлюючи його до основи дорожнього покриття. Контакт з трасою залишається безперервним.
- Наявність поглиблених канавок дозволяє швидко відкидати за межі бігової доріжки липку сніжну масу. Дренаж літніх шин із цим не впорається, вони одразу заб’ються кашею, що значно погіршить важливі їздові показники.
Шипи
Для регіонів із надто суворими зимами на ринку можна купити резину з шипами на протекторі. Металеві штифти призначені для проколу крижаної плівки, що робить їзду по слизьких покриттях більш безпечною. На шипах коротшає гальмівний шлях, немає проблем із пробуксовками при старті або подоланні підйомів.
Однак є чимало негативних моментів, які потрібно враховувати перед тим, як купувати на автомобіль шиповану резину:
- на очищених від снігу дорогах підвищується шумність з-під коліс та ризик занесення навіть при їзді на невеликій швидкості;
- сталеві шипи збільшують масу покришок, що негативно позначається на керованості;
- через велику вагу також зростає споживання палива;
- наноситься відчутна шкода дорожньому покриттю.
Але ці мінуси перекриваються, якщо часто їздити доводиться по обледенілих дорогах. З ними навіть фрикційні зимові шини не впораються, не говорячи вже про літні скати.
Безпека
Цей пункт, як підсумок всьому вище сказаному. Зимову резину купити потрібно для забезпечення комфортної та безпечної їзди засніженими та слизькими дорогами. Суміші із морозостійких компонентів пристосовані до холодної погоди, чим зберігається еластичність шин та забезпечується гарне зчеплення. Літні покришки цими властивостями не володіють.
Для підвищення ефективності їзди взимку потрібно правильно підібрати під шини диски. Вибирати ковпаки потрібно з тим діаметром, який вказаний у маркуванні шин. На зимову резину краще купити диски із міцної сталі – вони витримують найбільші навантаження.