Що таке енергетичний кооператив і які його перспективи в Україні

Що таке енергетичний кооператив і які його перспективи в Україні

Енергетичні кооперативи – форма управління енергетичними ресурсами, де певна кількість осіб добровільно співпрацюють заради взаємної соціальної та економічної вигоди. В складі можуть бути окремі фізичні особи, громадські організації, підприємства. Досвід створення та функціонування енергетичних кооперативів має ця компанія: https://www.solargarden.com.ua/enerhetychni-kooperatyvy/.

Енергетичний кооператив: основні особливості та переваги

Сонячна енергетика на піку розвитку в Україні, тому поява кооперативів абсолютно закономірна – така практика існує в тому числі в інших країнах Європи. Власне, подібна схема передбачає спільні інвестиції та використання енергії. Тобто всі вкладають кошти, і пропорційно до внеску розпоряджаються енергією. Таким чином, як фізичні особи, так і підприємства можуть використовувати відновлювані джерела енергії зменшуючи залежність від традиційних енергетичних компаній. Інвестувати в сонячну енергетику з експертами Солар Гарден абсолютно нескладно, деталі знайдете тут: https://www.solargarden.com.ua/investytsiyni-proekty/.

Основні переваги енергетичних кооперативів:

  • зниження власних витрат. Учасники кооперативу мають змогу отримувати е/е за нижчою ціною або ж навіть повністю покривати потреби в електриці. Додатково вдається отримувати заробіток на продажу за зеленим тарифом;
  • енергетична незалежність. При теперішній нестабільності енергосистеми – це дуже важливий нюанс, адже вдається уникнути ризиків, пов’язаних з відсутністю е/е тривалий час;
  • підтримка місцевої економіки та громад. Енергетичні кооперативи можуть створювати робочі місця, адже потрібно здійснювати обслуговування систем. Додатково, отримані доходи можуть спрямовуватись на різноманітні проєкти в громаді;
  • екологічна відповідальність. Використання сонячної енергії виключає викиди вуглекислого газу, що позитивно впливає на екосистему.

Енергетичні кооперативи – це дещо нове рішення для України, однак дуже перспективне і здатне дати дуже хороші результати.

Що таке енергетичний кооператив

Яким чином в Україні створюються енергетичні кооперативи

Створення такого об’єднання відбувається засновниками. Ними можуть бути фізичні особи, підприємства, громадські організації. Для початку приймається рішення установчими зборами з обов’язковим оформленням протоколу. Далі приймається статут. Він, власне, і регулюватиме діяльність кооперативу. Після цього здійснюється державна реєстрації згідно з вимогами законодавства.

Для того, щоб створення кооперативу дало відчутний результат, перш за все важливо провести аналіз потенціалу громади. Так, першочергово мають значення енергетичні ресурси, відповідні спеціалісти та учасники. Також необхідно обрати оптимальну технологію використання ресурсів, підібрати обладнання, визначитись з місцем розташування. Звісно, необхідно провести розрахунок окупності проєкту.